Seriál Pojišťovna ŠtěstíPojišťovna štěstí je český televizní seriál z produkce televize Nova, který se dříve vysílal na Nově v hlavním vysílacím čase. Pojišťovna štěstí má pět sérií a celkem 73 dílů. Její první série byla na obrazovky uvedena v roce 2004 a poslední roku 2010. V seriálu hrála řada známých českých herců, mimo jiných např. Vojtěch Kotek, Nicol Štíbrová, Petr Nárožný, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Jan Šťastný, Jana Švandová a mnoho dalších. Režisérem Pojišťovny štěstí byl Jiří Adamec a námět + scénář napsala Eva Papoušková. V současné době mohou diváci sledovat opakování tohoto seriálu na TV Telka. Pojišťovna štěstí vyšla i v knižní podobě a to u nakladatelství Beta-Dobrovský, které vydalo tři díly této knihy na motivy stejnojmenného seriálu.

Kreslený komiks Kyanid a Štěstí

Jedním z nejoblíbenějších kreslených komiksů je v poslední době Kyanid a Štěstí ( v originále Cyanide and Happiness). Komiks vznikl v prosinci roku 2004 a pravidelně se začal objevovat na internetu od 26. ledna 2005. Komiks Kyanid a Štěstí, ve kterém účinkuje celá řada postaviček, je typický svým drsnějším černým humorem a můžeme se na něj podívat jak v kreslené verzi, tak ve formě videí, která si můžeme pustit např. na YouTube. Komiks je přeložený i do češtiny, mezi stránky, na kterých jeho český překlad najdeme patří mimo jiné http://www.amk.to/ch-komix/nejnovejsi/. Zde si můžeme každý den přečíst nový díl tohoto komiksu. Stejně jako kreslené komiksové stripy, tak i videa jsou k dispozici i s českým překladem.

Xchat.cz je velice používaný online chatovací nástroj. Seznamka.cz je velice populární online seznamka. Seznamka Štěstí je jedna z největších na českém internetu.

Štěstí v hazardních hrách

Pokud někde skutečně potřebujeme mít štěstí, abychom byli úspěšní, jsou to hazardní hry. Zde je však ale třeba rozlišovat mezi loteriemi typu Sportka nebo Šťastných 10 na jedné straně, kde to není o ničem jiném než o štěstí, a abychom mohli v těchto hrách vyhrát, nic jiného než velká dávka štěstí nám nepomůže. Něco úplně jiného jsou ale kurzové sázky, kde tipujeme výsledky sportovních zápasů. Zde sice také je potřeba mít i trochu toho štěstí, ale tady už hrají velkou roli znalosti, přehled a dostatek informací. Abychom mohli vyhrát např. v nejznámější loterijní hře u nás, ve Sportce, musíme mít opravdu hodně velké štěstí. Pravděpodobnost, že vyhrajeme první pořadí v jednom tahu, je přibližně jedna ku čtrnácti milionům.

Facebook přihlásit se můžete i ze smartphonu.Koláčky štěstí

Koláčky štěstí (v originále fortune cookies) jsou křupavé sušenky specifického tvaru, vyrobené z mouky, cukru, vanilky a sezamového oleje, v nichž je zabalený papírek s věštbou budoucnosti nebo radou či příslovím. Mohou na něm být napsané i čínské fráze s překladem nebo třeba šťastná čísla. Koláčky štěstí jsou hodně oblíbené hlavně ve Spojených státech, kde bývají často podávány jako dezert v čínských restauracích. Naopak v Číně se s nimi nesetkáte.

Rande.cz je jedna z nejpopulárnějších českých seznamek. Libimseti je moderní seznamka pro mladé lidi. Známost je velice oblíbená seznamka pro náročné.

Hormon Štěstí endorfin

Endorfin, který patří mezi hormony přítomné v lidském těle, bývá označován také jako hormon štěstí. Říká se mu tak proto, že tím, jak se uvolňuje do mozku způsobuje pocity štěstí, dobrou náladu a také tlumí bolest. Kromě toho endorfin také ovlivňuje výdej některých hormonů a hraje roli při regulaci tělesné teploty. Endorfin se vyplavuje při svalové zátěži a při stresu a najdeme ho ve velkém množství potravin, např. v čokoládě.


Reklama:


Zaregistruj se na www.randino.cz a seznam se online ještě dnes. Internetová seznamka s registrací zdarma - seznamka Seznamte.se.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!