Růžové „štěstí“ IbalginMezi nejčastější prášky, které lidé v České republice užívají, patří Ibalgin, kterému se kvůli jeho charakteristické růžové barvě někdy také říká růžové štěstí. Ibalgin, který obsahuje léčivou látku ibuprofen patří mezi léky proti bolesti – lidé ho běžně užívají např. při bolesti hlavy, bolesti zubů, kloubů, svalů atd. Ibalgin se vyrábí v různých formách, nejběžnější z nich jsou tabletky, ale dá se koupit i v podobě sirupu, krému nebo gelu. Kromě názvu Ibalgin se dá sehnat i pod jinými obchodními názvy – např. Brufen, Apo-Ibuprofen, Nurofen, Dolgit, Ibumax a další.

Seznámit se je snadné, hlavně večer. eDarling je nová online seznamka. Facebook přihlásit se můžete i ze smartphonu.

Seznamka Štěstí

Slovo Štěstí ve svém názvu používá i jedna z největších českých internetových seznamek – Osudová seznamka Štěstí. Jedná se o oblíbenou seznamku, na které je zaregistrovaných více než 120 tisíc lidí z celé České republiky. Seznamka Štěstí je vhodná hlavně pro ty, kteří to se seznamováním myslí skutečně vážně, protože podmínkou k registraci je zaslání placené smsky, čímž se eliminují uživatelé, kteří si zakládají profily jen tak.

Rande.cz je jedna z největších online seznamek v ČR. Facebook je jedna z pěti nejnavštěvovanějších web stránek na celém světě. Facebook.com má nyní přes miliardu a třista miliónů aktivních uživatelů.

Které potraviny pomáhají ke Štěstí?

Na to, jestli jsme šťastní a jak se cítíme, mají velký vliv také potraviny, které konzumujeme. Které potraviny nám pomohou k tomu, abychom byli šťastní? První a asi nejznámější potravinou, která zlepšuje náladu je čokoláda. Uvolnění endorfinů a zvýšení hladiny serotoninu podpoří už jen pár čtverečků kvalitní hořké čokolády. Právě hořká čokoláda je obecně zdravější a je v tomto směru účinnější, ale spoustě lidem nechutná a tak ji mohou klidně nahradit čokoládou mléčnou, která mnohdy dokáže náladu zlepšit taky, už jen svou chutí.

 Další potravinou, u které je prokázáno, že zlepšuje náladu, je vanilková zmrzlina. Tu mají v oblibě hlavně ženy, které mají depresi nebo jsou prostě smutné a v takových chvílích často sahají právě po vanilkové zmrzlině, která je pro tyto stavy dobrým pomocníkem. Tato zmrzlina má uklidňující účinky a kromě zlepšení nálady má také pozitivní vliv na libido.

Na zlepšení nálady jsou účinné také banány. Jsou totiž jediným druhem ovoce, které obsahuje kombinaci vitamínu B6 a tryptofanu. Díky tomu pomáhají produkovat serotonin a přispívají tak k pocitům štěstí. Kromě banánů je tryptofan obsažen např. také v ananasu a dýňových semínkách. Hladinu serotoninu v mozku zvyšuje také konzumace avokáda a to díky obsahu kyseliny olejové.

Velmi účinným antidepresivem jsou také vlašské oříšky. Ty jsou velkým zdrojem omega 3 mastných kyselin a uridinu, díky čemuž pomáhají zlepšovat komunikaci mezi neurony v mozku a zmírňují příznaky deprese. Poslední potravinou, která má vliv na to, jestli jsme šťastní je špenát. V něm je obsaženo velké množství kyseliny listové, která podporuje zvýšení hladiny serotoninu v mozku. Kyselinu listovou ale obsahují i jiné potraviny, jako např. fazole, listová zelenina, chřest nebo brokolice.


Reklama:


Zaregistruj se na www.randino.cz a seznam se online ještě dnes. Internetová seznamka s registrací zdarma - seznamka Seznamte.se.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!