Filmy s názvem ŠtěstíSlovo štěstí má ve svém názvu celá řada českých i zahraničních filmů. Představme si pár nejzajímavějších z nich. Režisér Bohdan Sláma natočil v roce 2005 komediální drama Štěstí, které vypráví příběh o vztahu dvou mladých lidí, který se postupně změní v opravdovou lásku. V hlavních rolích se představili Tatiana Vilhelmová a Pavel Liška a kromě nich si v tomto filmu zahrálo mnoho dalších známých českých herců, jako např. Aňa Geislerová, Bolek Polívka, Simona Stašová a další. Dalším filmem s názvem Štěstí (v originále Happiness) je americký film režiséra Todda Solondze. Jedná se o černou komedii o třech sestrách a jejich neobvyklých vztazích. Film byl natočen roku 1998 a o rok později měl premiéru i v českých kinech. Podstatně starším filmem je francouzské drama Štěstí, které vzniklo v roce 1965. Film režisérky Agnès Vardy, která k němu napsala i scénář, je natočen jako nekomentovaný esej nad různými podobami štěstí. Byl mimo jiné nominován na cenu Zlatý Medvěd.

Facebok přihlášení lze provést i z mobilního telefonu. Facebook přihlásit se je jednoduchá záležitost a otázka pěti sekund.

Nejnovějším filmem, který jeho autoři nazvali Štěstí, je německé drama z roku 2012. Film režiséra Dorise Dörrieho vypráví o příběhu mladého páru Kalla a Iriny, kteří se do sebe zamilují a budují si společný domov. Dalším filmem s názvem Štěstí (v originále Luck) je kanadská komedie režiséra Petera Wellingtona z roku 2003, jejímž hlavním hrdinou je smolař Shane Bradley, který zkouší štěstí v hazardu. Posledním filmem, který si ještě představíme, je krátkometrážní dvacetiminutová mikrokomedie Štěstí s Janou Paulovou a Josefem Lauferem, která pojednává a zamilované kadeřnici a populárním zpěvákovi. Film byl natočen v roce 1985 a režisérem byl Ivo Paukert.

Xchat.cz je velice používaný online chatovací nástroj. Seznamka.cz je velice populární online seznamka. Seznamka Štěstí je jedna z největších na českém internetu.Opera Štěstí

Opera s názvem Štěstí měla svou premiéru v březnu roku 1898 ve Vídni a o rok později ji uvedlo i Nové německé divadlo v Praze. Hudbu k této opeře složil německý hudební skladatel Rudolph von Procházka, který se narodil i umřel v Praze. Libreto k opeře Štěstí napsal německý skladatel Theodor Kirchner. Jedná se o operu o jednom dějství a je označovaná jako pohádka v tónech. Děj se odehrává před lesní poustevnou a postavami jsou poustevník Winfried, rytíř, kupec, voják, básník a Štěstí.

Osudová seznamka Štěstí je jedna z největších českých online seznamek. Facebook přihlásit se je velice snadné. Popíšeme jak se správně provést Facebook přihlášení a dostat se tak ke svému účtu.

Známé písničky na téma štěstí

Na téma štěstí už bylo složeno velké množství písniček. Z těch českých je asi nejznámější známý hit zpěváka Richarda Müllera s názvem Štěstí je krásná věc. V refrénu této písničky se zpívá:

Jó vždyť víš štěstí je krásná věc
vždyť víš štěstí je krásná věc
štěstí je tak krásná a přepychová věc
ale prachy, prachy si za něj nekoupíš.

Další krásnou písničkou, ve které se zpívá o štěstí je Z pekla štěstí ze stejnojmenné pohádky režiséra Zdeňka Trošky. Písničku nazpívali Iveta Bartošová a Daniel Hůlka, hudbu k ní napsal Karel Svoboda a text Vladimír Kočandrle. Známým hitem byly v minulosti také Zvonky štěstí, které nazpívali zlatý slavík Karel Gott a Darina Rolincová.

Pokud jde o zahraniční písničky, ve kterých se zpívá o štěstí, tak za zmínku stojí např. hit populární zpěvačky Britney Spears s názvem Lucky. Povedená je také písnička od švédského hudebního dua Lucky Twice pod názvem Lucky. Americká zpěvačka Alexis Jordan pak nazpívala klip s názvem Happiness.

Rande.cz je jedna z nejpopulárnějších českých seznamek. Libimseti je moderní seznamka pro mladé lidi. Známost je velice oblíbená seznamka pro náročné.

Knihy na téma štěstí

Na toto téma už byla napsána spousta knih. Představíme si pár zajímavých titulů, které mají slovo štěstí přímo v názvu.

Štěstí, láska, čokoláda – to je název knihy, kterou napsala Menna Van Praag a jedná se o vyprávění o dívce jménen Maya, která není spokojená se svým životem a jejím jediným potěšením je čokoláda. V jejím životě se ale časem objeví několik zajímavých lidí a díky nim začne Maya žít šťastnějším životem. Kniha je inspirovaná skutečným životním osudem autorky.

Kniha o štěstí – Otevřená cesta ke šťastnému životu je dílem Matthieua Ricarda, který patří mezi největší znalce buddhismu v Evropě. Kniha, která byla přeložena do více než deseti světových jazyků se zamýšlí nad otázkou, co je vlastně štěstí a jakými způsoby jej lze dosáhnout.

Cesta ke štěstí – Průvodce dobrým životem je publikací, jejímž autorem je Dalajlama. V knize se autor za pomoci meditací a příběhů věnuje tomu, jak bojovat s depresí, úzkostí nebo hněvem, dále se zabývá otázkami vztahů, rodiny, zdraví a práce a snaží se čtenářům pomoci s jejich potížemi.

Štěstí je název románu od tureckého spisovatele jménem Livaneli Zûlfû. Napínavý příběh vypráví o osudech lidí, kteří jsou z jedné země, ale pochází z úplně odlišných světů.

Seznámit se je snadné, hlavně večer. eDarling je nová online seznamka.


Reklama:


Internetová seznamka s registrací zdarma - seznamka Seznamte.se.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!