Filmy s názvem ŠtěstíSlovo štěstí má ve svém názvu celá řada českých i zahraničních filmů. Představme si pár nejzajímavějších z nich. Režisér Bohdan Sláma natočil v roce 2005 komediální drama Štěstí, které vypráví příběh o vztahu dvou mladých lidí, který se postupně změní v opravdovou lásku. V hlavních rolích se představili Tatiana Vilhelmová a Pavel Liška a kromě nich si v tomto filmu zahrálo mnoho dalších známých českých herců, jako např. Aňa Geislerová, Bolek Polívka, Simona Stašová a další. Dalším filmem s názvem Štěstí (v originále Happiness) je americký film režiséra Todda Solondze. Jedná se o černou komedii o třech sestrách a jejich neobvyklých vztazích. Film byl natočen roku 1998 a o rok později měl premiéru i v českých kinech. Podstatně starším filmem je francouzské drama Štěstí, které vzniklo v roce 1965. Film režisérky Agnès Vardy, která k němu napsala i scénář, je natočen jako nekomentovaný esej nad různými podobami štěstí. Byl mimo jiné nominován na cenu Zlatý Medvěd.

Facebok přihlášení lze provést i z mobilního telefonu. Facebook přihlásit se je jednoduchá záležitost a otázka pěti sekund.

Nejnovějším filmem, který jeho autoři nazvali Štěstí, je německé drama z roku 2012. Film režiséra Dorise Dörrieho vypráví o příběhu mladého páru Kalla a Iriny, kteří se do sebe zamilují a budují si společný domov. Dalším filmem s názvem Štěstí (v originále Luck) je kanadská komedie režiséra Petera Wellingtona z roku 2003, jejímž hlavním hrdinou je smolař Shane Bradley, který zkouší štěstí v hazardu. Posledním filmem, který si ještě představíme, je krátkometrážní dvacetiminutová mikrokomedie Štěstí s Janou Paulovou a Josefem Lauferem, která pojednává a zamilované kadeřnici a populárním zpěvákovi. Film byl natočen v roce 1985 a režisérem byl Ivo Paukert.

Xchat.cz je velice používaný online chatovací nástroj. Seznamka.cz je velice populární online seznamka. Seznamka Štěstí je jedna z největších na českém internetu.Opera Štěstí

Opera s názvem Štěstí měla svou premiéru v březnu roku 1898 ve Vídni a o rok později ji uvedlo i Nové německé divadlo v Praze. Hudbu k této opeře složil německý hudební skladatel Rudolph von Procházka, který se narodil i umřel v Praze. Libreto k opeře Štěstí napsal německý skladatel Theodor Kirchner. Jedná se o operu o jednom dějství a je označovaná jako pohádka v tónech. Děj se odehrává před lesní poustevnou a postavami jsou poustevník Winfried, rytíř, kupec, voják, básník a Štěstí.

Známé písničky na téma štěstí

Na téma štěstí už bylo složeno velké množství písniček. Z těch českých je asi nejznámější známý hit zpěváka Richarda Müllera s názvem Štěstí je krásná věc. V refrénu této písničky se zpívá:

Jó vždyť víš štěstí je krásná věc
vždyť víš štěstí je krásná věc
štěstí je tak krásná a přepychová věc
ale prachy, prachy si za něj nekoupíš.

Další krásnou písničkou, ve které se zpívá o štěstí je Z pekla štěstí ze stejnojmenné pohádky režiséra Zdeňka Trošky. Písničku nazpívali Iveta Bartošová a Daniel Hůlka, hudbu k ní napsal Karel Svoboda a text Vladimír Kočandrle. Známým hitem byly v minulosti také Zvonky štěstí, které nazpívali zlatý slavík Karel Gott a Darina Rolincová.

Pokud jde o zahraniční písničky, ve kterých se zpívá o štěstí, tak za zmínku stojí např. hit populární zpěvačky Britney Spears s názvem Lucky. Povedená je také písnička od švédského hudebního dua Lucky Twice pod názvem Lucky. Americká zpěvačka Alexis Jordan pak nazpívala klip s názvem Happiness.

Knihy na téma štěstí

Na toto téma už byla napsána spousta knih. Představíme si pár zajímavých titulů, které mají slovo štěstí přímo v názvu.

Štěstí, láska, čokoláda – to je název knihy, kterou napsala Menna Van Praag a jedná se o vyprávění o dívce jménen Maya, která není spokojená se svým životem a jejím jediným potěšením je čokoláda. V jejím životě se ale časem objeví několik zajímavých lidí a díky nim začne Maya žít šťastnějším životem. Kniha je inspirovaná skutečným životním osudem autorky.

Kniha o štěstí – Otevřená cesta ke šťastnému životu je dílem Matthieua Ricarda, který patří mezi největší znalce buddhismu v Evropě. Kniha, která byla přeložena do více než deseti světových jazyků se zamýšlí nad otázkou, co je vlastně štěstí a jakými způsoby jej lze dosáhnout.

Cesta ke štěstí – Průvodce dobrým životem je publikací, jejímž autorem je Dalajlama. V knize se autor za pomoci meditací a příběhů věnuje tomu, jak bojovat s depresí, úzkostí nebo hněvem, dále se zabývá otázkami vztahů, rodiny, zdraví a práce a snaží se čtenářům pomoci s jejich potížemi.

Štěstí je název románu od tureckého spisovatele jménem Livaneli Zûlfû. Napínavý příběh vypráví o osudech lidí, kteří jsou z jedné země, ale pochází z úplně odlišných světů.


Reklama:


Zaregistruj se na www.randino.cz a seznam se online ještě dnes. Internetová seznamka s registrací zdarma - seznamka Seznamte.se.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!